Då var det återigen dags för att hänga på beachen i Helsingborg och lira lite handboll. Precis som förra året ställer vi upp med fyra lag. I år är vi så pass gamla att turneringen pågår två dagar, vi spelar alltså både på lördag och söndag! Samtliga lag spelar sin första match kl. 10.00, och vi har därför
samling i Helsingborg kl. 9.00 på lördag. Kom i god tid! Detta då vi av erfarenhet vet att det kan vara svårt att hitta parkering. Vi vill också göra er uppmärksamma på att det förväntas bli mycket fint väder i Helsingborg hela helgen. Väldigt trevligt, men tänk på att ta med solskyddsfaktor samt att dricka mycket!
Lagen ser ut enligt följande;
LUGI 1 (Led. Samuel):
AnnaI, Nina, AliceLi, VilmaE, Ella, Emma, Agnes
LUGI 2 (Led. Christer):
Elsa, Sofia, Tintin, Lisa, Ida, Malin, Mikaela
LUGI 3 (Led. Maria):
VilmaH, EllenM, Elise, EllenA, EllenE, AliceN
LUGI 4 (Led. Linnea):
Perla, KlaraN, Ester, KlaraR, Norah, Agathe, Filippa
Som vanligt kan vi behöva kasta om i sista stund på grund av oväntade avhopp. Då vi är en ledare kort (Vilma är bortrest), har Maria, mamma till EllenA tagit på sig ansvaret. Tack snälla!
Vi ser fram emot en trevlig helg tillsammans på stranden i Helsingborg!