SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
LUGI Handboll
UNGDOM
Välkommen till Flickor 16

Seriematcher 9 Jan - 12 Feb 2022

Söndagen 9 Januari kl.10.00 Stavsten - Lugi 1 (Söderslättshallen)

Samling 8.15

Tränare: Patrik / Marie

Lag: Elin, Sara F, Alma, Olivia, Hannah, Linnea, Michelle, Adina, Maja, Filippa, Vera

 

Söndagen 16 Januari kl.11.00 Lugi 3 - Ystad (Ystad Arena A2)

Samling 9.00 (Bollhuset)

Tränare: Rebecka / Henric / Marie

Lag: Sara F, Stella, Alexandra, Esther, Tea, Lisa , Blondie, Meja, Adina, Ella, Maja L, Ronja, Hannah

 

Lördagen 22 Januari kl.12.30 Lugi 1 - Vinslöv (Fäladshallen)

Samling 13.30

Tränare: Patrik / Martin

Lag: Elin, Jennifer, Alma, Minna, Nike, Olivia, Minna, Linnea, Michelle, Alva, Filippa, Frida, Linn, Vera

Matchvärd: Linn

Funktionär: Jenny & Eric

 

Nedan finns info om seriematcherna under säsongen 2021-22 Notera att det kan bli justeringar i lagen och att det alltid är den utskickade kallelsen som gäller om det är skillnad på info.

Till matcher, respektera samlingstider, om ni blir sjuka så hör av er till ansvarig tränare, ta med matchkläder (vit + vinröd tröja) samt boll. (Just nu byter vi om innan matcher och duschar hemma)...

Om något känns fel så tveka inte att höra av er då det är en massa matcher och namn som skall trilla på plats.

 

Angående körning: När allt är klart kommer info att stå nedan. De med FET STIL ska köra samt de med kursiv stil kan köra om de vill.

Matcher Hösten 2021

Fredagen 1 oktober kl.19.00; IFK Malmö-Lugi 1 (Stapelbäddshallen)

Samling 17.30 (Bollhuset)

Tränare: Martin / Rebecka / Henric 

Lag: Elin, Stella, Alexandra, Nike, Tea, Sara B, Blondie, Alva, Ella, Elsa, Linn, Ronja 

 

Lördagen 2 oktober kl.15.15; Lugi 3 - Karlskrona (Idrottshallen)

Samling 14.15

Tränare: Patrik / Henric

Lag: Jennifer, Sara F, Sigrid, Alma, Ebba, Olivia, Lisa (V), Michelle, Adina, Filippa, Maja L, Vera 

Matchvärd:  Sara F

Funktionärer: Eric J / Karin E 

 

Lördagen 9 oktober kl.14.20; Lugi 1 - IFK Kristianstad (Bollhuset A)

Samling 13.20

Tränare: Martin / Patrik / Henrik

Lag: Elin, Jennifer, Alma, Esther, Minna, Nike, Lisa (V), Blondie, Michelle, Alva, Elsa, Filippa, Frida

Matchvärd: Jennifer

Funktionärer: Niklas/Ingemo / Darek 

 

Söndagen 10 oktober kl.11.00; IFK Malmö - Lugi 3 (Stapelbäddshallen)

Samling 9.30 (Bollhuset)

Tränare: Marie / Rebecka / Henrik

Lag: Sara F, Stella, Alexandra, Ebba, Julia, Olivia, Tea, Sara B, Linnea, Meja, Adina, Ella, Linn, Maja L, Ronja

 

Lördagen 16 oktober kl.12.20; Lugi 3 - H65 Höör (Fäladshallen)

Samling 11.20

Tränare: Martin / Rebecka / Henric

Lag: Elin, Jennifer, Ebba, Esther, Minna, Nike, Lisa, Blondie, Michelle, Alva, Filippa, Frida, Ronja, Vera

Matchvärd: Elin

Funktionärer: Therese & Karin

 

Söndag 31 oktober kl.14.20; Lugi 1 - Ankaret (Arena B)

Samling 13.20

Tränare: Patrik / Henric

Lag: Elin, Jennifer, Alma, Esther, Minna, Nike, Lisa, Michelle, Ella, Elsa, Filippa, Frida, Vera

Matchvärd: Esther

Funktionärer: Jenny R / Håkan

 

Lördagen 13 November kl.15.00; Lugi 3 - Ankaret (Fäladshallen)

Samling 14.00

Tränare: Martin/Patrik

Lag: Alma, Alva, Filippa, Michelle, Linnea, Vera, Olivia, Nike, Minna, Frida, Stella, Jennifer

Matchvärd: Frida

Funktionärer: Beatrice / Therese

 

Söndagen 14 November kl.14.00; Halmstad - Lugi 1 (Alehallen; Halmstad)

Samling 11.30

Tränare: Marie / Rebecka

Lag: Adina, Elin, Ella, Esther, Hannah, Maja, Michelle, Ronja, Sara F, Tea, Lisa

 
Huvudpartner
Premiumpartner