SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
LUGI Handboll
UNGDOM
Välkommen till Pojkar 15
Laguttagningar
Här är laguttagningarna för respektive period för seriespelet säsongen 2020/21. Om ni får förhinder, meddela i så god tid som möjligt till ledaren som står först vid matchen genom att ringa/sms:a. VI duschar tillsvidare INTE i hallen efter matcherna.

(B) = förälder kör till matchen med plats för fyra pojkar (inklusive egen son). Alla kallade pojkar åker i dessa bilar.

(S) = förälder sitter i sekretariatet.
(K) = kioskansvarig

Kan man inte det datumet man blir tilldelad kontaktar man själv en förälder vid annat datum och ordnar byte. Meddela linnea.polito@gmail.com när bytet är klar så att infon blir uppdaterad på hemsidan.
Seriematcher 26 september till 8 november
Uppdaterad 27/9 - Ny matchtid 4/10 mot Staffanstorp och ny matchdag, 25/10 istället, och uppdaterat lag mot H43 2.

Lördag 26/9
Match: Lugi HF 2 - Ystads IF Gul, kl16:00, Spb Skåne Arena A
Lag: Arvid, Denim, Eero, Emil Me, Fredrik, Frans, Hampus (S), Isak MA (S), Julius, Ludvig, Lukas Sj, Sebastian
Ledare: Anders, Dalle
Samling: k15:10, Spb Skåne Arena A

Söndag 27/9
Match: Eslövs HF - Lugi HF 1, kl13:30, Eslövshallen B
Lag: Adam, Alvar (B), Arvid, Axel C (B), Denim, Emil Ma (B), Isak J, Pierrick (B), Theo, Victor, Wilmer
Ledare: Anders Carlius, Dalle
Samling: kl12:10, Bollhuset

Match: Ljunghusens HK - Lugi HF 3, kl15:00, Halörhallen
Lag: Amin, August, David F, Frans (B), Isak MA, Jonathan J(Mv), Jonathan N, Lukas Si, Simon H (B), Walter (B)
Ledare: David
Samling: kl13:30, Bollhuset

Lördag 3/10
Match: IK Sund 1 - Lugi HF 1, kl13:30, Norrehedshallen
Lag: Axel C (B), Axel L, David F (B), Denim, Frans, Hampus (B), Isak J (B), Isak MA, Jonathan J, Ludvig, Malte, Walter
Ledare: Clara, Patrik Svensson(Hampus pappa), Anders Carlius (Axels C pappa)
Samling: kl11:50, Bollhuset

Söndag 4/10
Match: Lugi HF 3 - Staffanstorps HK, kl15:00, Bollhuset A
Lag:Axel C, Edvin (S), Emil Ma, Filip (S), Isak MA, Julius, Lukas Sj, Pierrick, Simon H, Theo, Wilmer
Ledare: Anders, Edin
Samling: kl14:10, Bollhuset

Match: Lödde Vikings HK - Lugi HF 2, kl13:15, Tolvåkershallen
Lag: Amin (B), Arvid, August, Eero (B), Emil Me, Fabian, Fredrik (B), Jonathan N, Ludvig, Lukas Si, Walter, Victor*
Ledare: Bo, David
Samling: kl1200, Bollhuset
*Kommer direkt till matchstart

Lördag 17/10
Match: IFK Malmö HF Vit - Lugi HF 3, kl11:00, Stapelbäddens IH
Lag: Adam (B), August (Sjuk) (B), Axel L (B), Denim, Frans, Ludvig, Lukas Sj, Malte, Sebastian, Simon H, Simon W
Ledare: Anders
Samling: k09:45, Bollhuset

Söndag 18/10
Match: Lugi HF 1 - IK Lågan, kl16:00, Spb Skåne Arena B
Lag: Alvar, Amin, Arvid, Denim, Emil Me, Fredrik, Isak MA (S), Ludvig, Pierrick (S), Theo, Wilmer
Ledare: David, Bo
Samling: kl15:10, Spb Skåne Arena B
 
Match: Lugi HF 2 - Vinslövs HK, kl17:15, Spb Skåne Arena B
Lag: David F, Emil Ma, Filip, Hampus, Isak J, Jonathan J (S), Jonathan N, Julius, Lukas Si, Walter, Victor, Wilmer (S)
Ledare: Peter, Clara
Samling: kl16:25, Spb Skåne Arena B

Lördag 24/10
Match: Halmstad HF - Lugi HF 2, kl13:00, Örjanhallen
Lag: Amin, Arvid, Axel L, Denim, Emil Ma*, Emil Me, Frans (B), Isak J, Simon H (B), Walter (B), Wilmer
Ledare: Bo, Dalle
Samling: kl10:30, Bollhuset
*Kör själv dit och hem

Söndag 25/10
Match: Lugi HF 3 - H43 2, kl09:45, Bollhuset A
Lag: Amin, Arvid, Edvin, Fredrik, Isak J, Jonathan J, Jonathan N (S), Julius, Lukas Si (S), Pierrick
Ledare: David
Samling: kl08:55, Bollhuset A

Match: Ljunghusens HK - Lugi HF 1, kl 16:00, Halörhallen
Lag: August (B), Axel C, Eero, Fabian, Filip (B), Hampus, Isak MA, Ludvig (B), Sebastian (B), Theo, Victor
Ledare: Peter, Edin
Samling: kl14:30, Bollhuset
 
Söndag 1/11
Match: IF Kristianstad Svart - Lugi HF 3, kl13:50, Slättängskolan, Kristianstad
Lag: Arvid, Edvin (B), Eero, Filip, Jonathan N (B), Ludvig, Lukas Sj, Malte, Pierrick (B), Sebastian, Walter, Wilmer (B)
Ledare: David
Samling: kl12:00, Bollhuset

Söndag 8/11
Match: Lugi HF 1 - H43 1, kl 11:20, Östratornhallen
Lag: Adam, Amin, Arvid, David F (S), Denim, Emil Ma, Fabian (S), Frans, Hampus, Malte, Theo, Walter Victor
Ledare: Peter, Dalle
Samling: kl10:30, Östratornhallen

Match: Lugi HF 2 - Bromölla AIK, kl12:40, Östratornhallen
Lag: Alvar, August (S), Axel L (S), Eero, Emil Me, Isak J, Isak MA, Jonathan J, Julius, Ludvig, Lukas Si, Wilmer
Ledare: Bo
Samling: kl11:50, Östratornhallen
Träningsmatcher mot IFK Malmö 12 sept 2020
Laguppställningarna för dessa två träningsmatcher ser ut som följer:

Lag 1 spelar kl 11.30 - 12.30. Samling Bollhuset kl 10.15
Ledare: David och Peter

Malte Mogensen Drufva

Arvid Karlsson
David Forsaeus
Eero Strömbacka
Lukas Sivik
Sebastian Mravac (B)
Filip Lindfors (B)
Ludvig Georgson Petrén
Isak Jönsson (B)
Isak Möller Adébo (B)
Victor Dahlqvist


Lag 2 spelar kl 13.00 - 14.00. Samling Bollhuset kl 11.45
Ledare: Edin och Anders

Wilmer van Veen
Hampus Olsson (B)

Fabian Polito
Lukas Sjöstedt
Alvar Ekström
Jonathan Josefsson (B)
Jonathan Nilsson
Denim Bergström
Theo Vajraca
Amin Herbzi (B)
Emil Maunsbach


Reserver är, i följande ordning:

Simon Wikström
Adam Göth
Frans Forsberg
Simon Holmgren
David Forsaeus


Observera att lag som inte spelar ej får uppehålla sig i hallen. Dock bör det gå att vara tre tränare per match, så medföljande körande förälder bör kunna sitta med på bänken. Spelare i lag 2 får värma upp i korridor/utomhus. Så fort match 1 är avslutad måste spelare och tränare lämna hallen till förmån för match 2.

Ombyte och dusch sker hemma. Medtag vattenflaska.
Laguttagningar

Här är laguttagningarna för respektive period för seriespelet säsongen 2019/20. Lagen för respektive match finns också om man trycker på matchlänken i fliken matcher. Om ni får förhinder, meddela i så god tid som möjligt till ledaren som står först vid matchen genom att ringa/sms:a. VI duschar alltid i hallen efter matcherna.


(B) = förälder kör till matchen med plats för fyra pojkar (inklusive egen son). Alla kallade pojkar åker i dessa bilar.

(S) = förälder sitter i sekretariatet.
(K) = kioskansvarig

Kan man inte det datumet man blir tilldelad kontaktar man själv en förälder vid annat datum och ordnar byte. Meddela linnea.polito@gmail.com när bytet är klar så att vi kan hålla infon uppdaterad på hemsidan.


Laguttagningar 6 mars till 11 april

Uppdaterad 4/3, Ny matchtid och hall första matchen 7/3


Fredag 6/3

Match: Lugi HF 2 - Eslövs HF Vit, kl19:20, Sparbanken Skåne Arena A

Lag: Arvid, Edvin (S), Emil Ma, Frans, Hampus, Isak S, Isak J, Jonathan J, Jonathan N, Lukas Si (S), Malte, Victor

Ledare: David

Samling: kl18:30, Sparbanken Skåne Arena A


Lördag 7/3

Match: OV Helsingborg HK - Lugi HF 1, kl09:30, Filborna Sporthall

Lag: Adam, Alvar, Axel L, David F, Fredrik (B), Isak J, Simon W (B) - Axel C (B), Denim, Emil Me, Theo, Wilmer (B)*

Ledare: Bo, Dalle

Samling: k07:50, Bollhuset

*Kursivt åker vidare och spelar även andra matchen mot OV.

 

Match: OV Helsingborg HK - Lugi HF 2, kl12:15, Filborna Sporthall

Lag: Arvid, Eero, Emil Ma, Fabian (B), Frans (B), Isak MA, Malte - Axel C, Denim, Emil Me, Theo, Wilmer*

Ledare: Bo, Dalle, Linnea**

Samling: kl10:40, Bollhuset

*Kursivt kommer från första matchen mot OV
**Ta hand om samlingen för de som kommer från Lund. Ej ledare under match

 

Söndag 8/3

Match: HK Ankaret 2 - Lugi HF 3, kl14:25, Borgebyhallen

Lag: August, Filip, Jonathan J, Julius (B), Hampus, Lukas I (B), Matheo (B), Pierrick, Sebastian, Simon H (B), Walter, Victor

Ledare: David

Samling: kl13:20, Bollhuset

 

Söndag 15/3

Match: Lugi HF 3 - H43 Lund HF 2, kl10:20, Bollhuset A-hall

Lag: August (S), Denim, Emil Ma, Filip (S), Fredrik, Henrik W, Gustav, Julius, Lukas Sj, Matheo, Simon H, Wilmer

Ledare: Anders, Dalle

Samling: kl09:30, Bollhuset

 

Match: Lugi HF 2 - HK Ankaret 1, kl11:40, Bollhuset A-hall

Lag: Adam, Axel L (S), Emil Ma, Emil Me, Fabian, Frans, Fredrik, Isak S, Jonathan N (S), Sebastian, Theo, Wilmer

Ledare: David

Samling: kl10:50, Bollhuset

 

Match: Lugi HF 1 – IK Sund 1, kl13:00, Bollhuset A-hall

Lag: Alvar, Arvid, David F, Eero, Hampus (S), Isak J, Jonathan J (S), Jonathan N, Lukas Si, Theo, Victor, Walter

Ledare: David

Samling: kl12:10, Bollhuset

 

Lördag 21/3

Match: IK Lågan - Lugi HF 2, kl13:20, Lågehall A

Lag: Adam (B), Arvid, Axel C, David F (B), Emil Me, Filip, Isak J (B), Jonathan J, Lukas Si, Malte, Pierrick (B), Wilmer

Ledare: Bo

Samling: kl12:00, Bollhuset

 

Match: Trelleborg HBK - Lugi HF 1, kl13:30, Söderslättshallen A

Lag: Axel L, Denim, Eero (B), Emil Ma (B), Frans (B), Fredrik (B), Hampus, Isak MA, Jonathan N, Sebastian, Simon W, Theo

Ledare: Edin, Dalle

Samling: kl12:00, Bollhuset

 

Lördag 28/3

Match: LVHK 2 - Lugi HF 3, kl10:20, Tolvåkershallen

Lag: Eero, Fabian (F), Frans, Fredrik, Gustav (B), Isak MA, Jonathan N, Lukas Sj, Sebastian, Simon H (B), Simon W,

Ledare: Anders

Samling: kl09:15, Bollhuset

 

Match: Lugi HF 1 - H43 Lund HF 1, kl14:00, Fäladshallen

Lag: Alvar (S), Arvid, Adam, Denim, Emil Ma, Filip, Hampus, Lukas Si (S), Pierrick, Theo, Victor, Wilmer

Ledare: Edin, Dalle

Samling: kl13:10, Fäladshallen

 

Match: Kävlinge HK - Lugi HF 2, kl 15:30, Korsbackahallen

Lag: August, Axel C, Edvin, Emil Me, Isak S (B), Isak J, Jonathan J (B), Julius, Malte, Matheo, Walter (B)

Ledare: Bo

Samling: kl14:25, Bollhuset

 

Söndag 29/3

Match: IK Sund 2 - Lugi HF 2, kl14:15, Norrehedshallen

Lag: Arvid, Axel L, Denim, Fredrik, Hampus, Henrik W (B), Isak J (åker själv till Helsingborg), Isak MA, Leo, Lukas Si, Sebastian (B), Victor (B)

Ledare: David

Samling: kl12:45, Bollhuset

 

Lördag 4/4

Match: Lugi HF 2 - IFK Malmö HF Gul, kl 12:20, Lunds Idrottshall

Lag: Axel L, Denim, Gustav, Isak MA (S), Julius, Lukas Si, Lukas Sj, Malte, Pierrick, Simon W (S), Theo, Wilmer

Ledare: Edin, Anders

Samling: kl11:30, Lunds Idrottshall

 

Match: Lugi HF 3 - Staffanstorps HK, kl 13:30, Lunds Idrottshall

Lag: Arvid, August, Axel C, Denim, Edvin (S), Filip (S), Malte, Henrik W, Hampus, Jonathan N, Simon H

Ledare: David

Samling: kl12:40, Lunds Idrottshall

 

Match: Lugi HF 1 - Ystads IF HF Vit, kl 14:40, Lunds Idrottshall

Lag: Axel C (S), David F, Eero, Emil Me, Frans, Fredrik, Isak J, Isak S, Jonathan J (S), Victor, Theo

Ledare: Bo

Samling: kl13:50, Lunds Idrottshall

 

Söndag 11/4

Match: Bjärnums HK - Lugi HF 1, kl12:00, Bjärnums Sporthall

Lag: Alvar, Axel C, David F (B), Emil Me, Filip, Jonathan N, Sebastian (B), Simon W, Theo, Victor (B), Walter (B), Wilmer

Ledare: Bo

Samling: kl09:50, Bollhuset

Laguttagningar 11 januari till 1 mars

Uppdaterad 25 januari: uttagning till 8 februari


11/1 till 1/3

Lördag 11/1

Match: Lugi HF 2 - IFK Ystad HK, kl14:00, Fäladshallen

Lag: Adam, Axel C, Denim, Emil Me, Filip (S), Frans, Fredrik, Gustav, Hampus (S), Isak J, Lukas Sj, Pierrick (K)

Ledare: Bo, Anders

Samling: k13:10, Fäladshallen

 

Match: Lugi HF 1 - Eslövs HF Grön, kl15:20, Fäladshallen

Lag: Arvid, Axel C (S), Emil Ma, Eero (K), Fredrik, Isak MA, Isak S, Lukas Si (S), Sebastian, Theo, Victor

Ledare: David

Samling: kl14:30, Fäladshallen

 

Söndag 19/1

Match: Lugi HF 3 - Vinslövs HK, kl11:30, Östratornhallen

Lag: Alvar (S), August (S), David F, Denim, Edvin, Fabian, Henrik, Jonathan J, Jonathan N, Julius, Malte, Simon W, Theo

Ledare: Edin, Dalle

Samling: kl10:40, Östratornhallen

 

Söndag 26/1

Match: Ljunghusens HK 1 - Lugi HF 1, kl11:30, Halörhallen

Lag: Axel L, David F (B), Denim, Fabian, Filip, Frans (B), Jonathan N, Theo, Wilmer (B)

Ledare: Edin, Dalle

Samling: kl10:00, Bollhuset

 

Match: Karlskrona Handboll - Lugi HF 3, kl14:15, Brinova Arena - B-Hallen

Lag: Edvin, Eero, Emil Me, Hampus (B), Jonathan J (B), Lukas Si, Malte, Sebastian, Simon H,

Ledare: Patrik (Hampus pappa), Anders (Jonathan J:s pappa)

Samling: kl1100, Bollhuset

 

Match: IFK Kristianstad Svart - Lugi HF 2, kl14:30, Slättängskolan

Lag:, Adam (B), Alvar, Arvid, Emil Ma, Fredrik, Isak J (B), Leo (B), Simon W, Victor

Ledare: David

Samling: kl1240, Bollhuset

 

Söndag 2/2

Match: Lugi HF 2 - Eslövs HF Vit, kl11:20, Östratornhallen

Lag: Arvid, Eero, Edvin (S), Frans, Hampus, Isak S, Isak J, Jonathan J, Lukas Si (S), Malte (K), Victor

Ledare: David

Samling: kl10:30, Östratornhallen

 

Match: Lugi HF 3 - IFK Kristianstad Vit, kl12:40, Östratornhallen

Lag: August (S), Axel L, Frans, Fredrik, Gustav, Henrik, Jonathan N, Julius (K), Simon H, Simon W (S), Theo, Wilmer

Ledare: Edin

Samling: kl11:50, Östratornhallen

 

Match: Lugi HF 1 - IFK Kristianstad Orange, kl14:00, Östratornhallen

Lag: Adam (K), Axel C, David F, Denim, Fredrik, Emil Ma, Emil Me, Isak MA (S), Pierrick, Victor (S), Theo, Wilmer

Ledare: Bo, Dalle

Samling: kl13:10, Östratornhallen

 

Lördag 8/2

Match: Bromölla AIK - Lugi HF 2, kl11:00, Tianshallen

Lag: August, Axel L, Eero, Lukas Si (B), - Isak MAFredrik (B), Frans, Simon W, Theo, Victor, Wilmer (B)*

Ledare: Edin

Samling: kl08:45, Bollhuset

*Kursivt åker vidare och spelar även mot Åhus. 30 min med bil. Medtag pengar till lunch

 

Match: IFK Malmö HF Vit - Lugi HF 3, kl14:15, Gottorpshallen

Lag: Adam (B), Alvar, David F, Denim, Edvin, Emil Ma (B), Filip, Hampus, Isak J (B), Lukas Sj, Malte, Simon H (B)

Ledare: Dalle

Samling: kl12:55, Bollhuset

 

Match: Åhus Handboll - Lugi HF 1, kl 14:15, Sånnahallen

Lag: Arvid, Axel C (B), Emil Me, Isak S – Fredrik (B), Frans, Isak MA, Simon W, Theo, Victor, Wilmer (B)*

Ledare: Edin, Anders C**

Samling: kl12:15, Bollhuset

*Kursivt kommer från matchen mot Bromölla
**
Tar hand om samlingen för de som kommer från Lund. Meddela ev frånvaro till Anders C, om ni åker från Lund.


Lördag 15/2

Match: H43 Lund HF 2 - Lugi HF 3, kl13:15, Tunahallen

Lag: Alvar, Arvid, August, David F, Eero, Emil Ma, Fredrik Isak J, Isak MA, Simon W, Theo, Wilmer

Ledare: David, Edin

Samling: kl12:25, Tunahallen

 

Söndag 1/3

Match: Lugi HF 1 - LVHK 1, kl 09:30, Bollhuset A-hall

Lag: Adam, Alvar (S), Arvid, August (S), Axel C, Emil Me, Isak J, Isak MA, Isak S, Otto, Wilmer

Ledare: David, Bo

Samling: kl08:40, Bollhuset

 

Match: Lugi HF 3 - Ljunghusens HK 2, kl10:50, Bollhuset A-hall

Lag: Eero, Fabian, Filip (S), Frans, Gustav, Hampus, Henrik, Isak MA (S), Jonathan J, Lukas Si, Simon H, Theo

Ledare:  Edin

Samling: kl10:00, Bollhuset

 

Match: Lugi HF 2 - Ystads IF HF Gul, kl 12:10, Bollhuset A-hall

Lag: Axel L (S), Denim, David F, Edvin (S), Fredrik, Jonathan N, Julius, Lukas Sj, Malte, Simon W, Sebastian, Theo

Ledare: Anders, Dalle

Samling: kl11:20, Bollhuset

Laguppställningar 16/11 till 21/12

Uppdaterad 9 december: inställd match lördag 21 december


Lördag 16/11

Match: Lugi HF 2 - OV Helsingborg HK, kl15:45, Fäladshallen

Lag: Adam, Alvar, Arvid, August (S), Axel C (S), Denim, Fredrik (K), Isak MA, Lukas Sj, Victor, Theo, Wilmer

Ledare: Mia Dahlqvist, Dawit Adebo

Samling: k14:50, Fäladshallen

 

Match: Lugi HF 1 - OV Helsingborg HK, kl16:50, Fäladshallen

Lag: Adam, Alvar (S), Arvid, Axel C, Denim, Fredrik, Jonathan N (S), Otto, Pierrick (K), Theo, Victor, Wilmer

Ledare: Mia Dahlqvist, Peter Dahlqvist

Samling: kl16:00, Fäladshallen

 

Söndag 17/11

Match: Lugi HF 3 - Karlskrona Handboll, kl15:20, Tunahallen

Lag: Alvar, Axel L (S), Edvin (S), Eero, Filip, Lukas Si, Malte, Sebastian, Simon W, Theo

Ledare: Edin

Samling: kl14:30, Tunahallen

 

Match: Ljunghusens HK 2 - Lugi HF 3, kl17:30, Halörhallen

Lag: Axel C (B), Emil Ma (B), Emil Me, Hampus (B), Isak MA, Isak S, Julius, Leo, Victor, Wilmer

Ledare: Anders Carlius, Patrik Svensson

Samling: kl15:50, Bollhuset

 

Lördag 23/11

Match: HK Ankaret 1 - Lugi HF 2, kl14:20, Rutborgshallen

Lag: Axel L, David F, Emil Ma (B), Emil Me, Frans, Hampus, Isak S (B) (sjuk, kör ändå), Isak J (B) , Lukas Sj, Sebastian (B), Theo, Victor, Wilmer

Ledare: Edin, Anders S

Samling: kl13:00, Bollhuset

 

Söndag 24/11

Match: Lugi HF 3 - HK Ankaret 2, kl14:20, Bollhuset A-hall

Lag: Arvid, Axel C, Alvar, August, Denim, Edvin (S), Emil Ma, Fredrik, Isak MA, Jonathan N (S), Leo, Simon H,

Ledare: David

Samling: kl1330, Bollhuset

 

Match: IK Sund 1 - Lugi HF 1, kl14:30, Norrehedshallen

Lag:, Eero (B), Filip, Emil Me, Frans, Hampus, Isak J (tar sig själv till o från H-borg), Jonathan J (B), Julius (B), Lukas Si, Simon W, Theo, Victor

Ledare: Bosse

Samling: kl1250, Bollhuset

 

Lördag 30/11

Match: Lugi HF 2 - IK Lågan 2, kl14:00, Fäladshallen

Lag: Adam, Alvar, August, Emil Ma, Filip, Fredrik, Jonathan J (S), Julius, Leo, Lukas Si (S), Lukas Sj, Pierrick, Malte (K).

Ledare: Bosse, Anders S

Samling: kl13:10, Fäladshallen


 

Lördag 7/12

Match: Lugi HF 3 - LVHK 2, kl09:20, Tunahallen

Lag: Adam, Arvid, Axel L (S), Denim, Emil Ma, Filip, Fredrik, Isak J (K), Isak MA, Jonathan N (S), Malte, Sebastian, Simon H

Ledare: Dalle, David

Samling: kl08:30, Tunahallen

 

Match: Lugi HF 2 - IK Sund 2, kl10:40, Tunahallen

Lag: Adam, Alvar, August, Edvin, Denim, Emil Ma, Filip (S), Fredrik, Isak J, Malte (K), Theo, (Lukas Si spelar ej men pappa Fredrik Si(S) sitter i sekretariatet)

Ledare: Dalle, Edin

Samling: kl09:50, Tunahallen

 

Söndag 8/12

Match: H43 HF 1 - Lugi HF 1, kl 15:10, Fäladshallen

Lag: David F, Denim, Eero, Emil Me, Frans, Hampus, Isak S, Jonathan J, Simon W, Theo, Victor, Wilmer

Ledare: Bosse, Edin

Samling: kl14:20, Fäladshallen

 

Lördag 14/12

Match: Staffanstorps HK - Lugi HF 3, kl14:50, Staffanshallen

Lag: Adam (B), August, Arvid, David F, Edvin, Isak J (B), Isak MA, Isak S (B), Lukas Sj, Victor, Wilmer (B)

Ledare: David, Anders S

Samling: kl13:40, Bollhuset

 

Söndag 15/12

Match: Ystads IF HF Vit - Lugi HF 1, kl 11:00, Ystad Arena

Lag: Alvar, Axel L, Denim, Eero (B), Emil Ma (B), Fredrik (B), Isak J, Hampus, Sebastian, Theo, Victor

Ledare: Edin

Samling: kl09:00, Bollhuset

 

Match: IFK Malmö Gul - Lugi HF 2, kl13:00, Stapelbäddens IH

Lag: Emil Me, Filip, Frans, Isak MA, Jonathan N, Julius (B), Leo (B), Lukas Si, Simon H (B), Simon W, Malte

Ledare:  Bosse

Samling: kl11:30, Bollhuset

 

Lördag 21/12

Match: Lugi HF 2 - Kävlinge HK, kl 15:40 Bollhuset A-hall

Lag: Arvid, Axel C, David F, Jonathan J (S), Jonathan N, Frans, Pierrick, Simon W (S), Sebastian, Theo, Victor, Wilmer

Ledare: David, Edin

Samling: kl14:50, Bollhuset

 

INSTÄLLDA - Nya matchdatum senare i vår

Match: Lugi HF 1 - Bjärnums HK, kl17:00, Bollhuset A-hall

Lag: August (S), Axel C, Denim, Emil Ma, Emil Me, Filip, Isak MA, Isak S, Julius, Lukas Si, Victor (S), Wilmer

Ledare: Bosse

Samling: kl16:10, Bollhuset

 

Lördag xx/xx

Match: H43 HF 2 - Lugi HF 3, klxx:xx, xx

Lag:

Ledare:

Samling: xx


Match: Lugi HF 1 - Trelleborg HBK, klxx xx, xx

Lag: xx

Ledare:

Samling: klxx:xx, xx

Laguttagningar 28 september - 10 november


Uppdaterat 3/11 - Seriematch 9 nov


Lördag 28/9

Match: Eslövs HF Grön - Lugi HF 1, kl10:00, Eslövshallen A

Lag: Arvid (B) , Axel L, Denim, Filip, Frans (B), Hampus, Isak J, Jonathan J, Lukas Si, Malte, Otto (B), Victor

Ledare: David, Dalle

Samling: kl08:50, Bollhuset

 

Match: IFK Ystad HK - Lugi HF 2, kl14:00, Norreportskolan

Lag: Alvar, August, David F (B), Edvin, Emil Me, Erik (B), Fredrik (B), Isak M-A, Jonathan N, Sebastian, Simon W, Theo

Ledare: Bosse

Samling: kl12:15, Bollhuset

 

Söndag 6/10

Match: Vinslövs HK - Lugi HF 3, kl12:00, Furutorpshallen

Lag: Emil Me, Fabian (B), Filip, Hampus, Jonathan N (B), Lukas Si, Malte, Simon W, Elton (P07), Eskil G (P07), Nils (P07)

Ledare: Bosse

Samling: kl1000, Bollhuset

 

Match: Lugi HF 1 - Ljunghusens HK 1, kl14:00, Östratornhallen

Lag: Adam, Arvid, Axel C (S), Emil Ma, Frans, Fredrik, Isak S, Jonathan J (S), Otto, Pierrick, Sebastian

Ledare: David, Edin

Samling: kl13:10, Östratornhallen


Söndag 13/10

Match: Eslövs HF Vit - Lugi HF 2, kl11:30, Eslövshallen B

Lag: August, David, F, Eero, Edvin (B), Isak S (B), Jonathan J (B), Jonathan N, Lukas Si, Malte, Pierrick (B), Sebastian

Ledare: David

Samling: kl1020, Bollhuset

 

Söndag 20/10

Match: IFK Kristianstad Vit - Lugi HF 3, kl15:00, Slättängsskolan

Lag: Arvid, August, Edvin, Frans (B), Isak S, Jonathan J, Lukas Si (B), Malte, Sebastian (B), Simon H, Julius L (B)

Ledare: David, Edin

Samling: kl13:10, Bollhuset

 

Match: Lugi HF 2 - Bromölla AIK, kl10:40, Spb Skåne Arena A

Lag: Adam, Alvar (S), Axel L, David F, Denim, Emil Me, Filip (S), Frans, Hampus, Isak J, Jonathan N, Otto (reserv), Simon W

Ledare: Bosse, Dalle

Samling: kl09:50, Spb Skåne Arena A

 

Match: Lugi HF 1 - Åhus Handboll, kl12:00, Spb Skåne Arena A

Lag: Adam, Alvar, Axel L, David F, Denim, Emil Me, Filip, Hampus (S), Isak J, Jonathan N, Otto, Simon W (S)

Ledare: Bosse, Dalle

Samling: Samma lag som föregående match


Söndag 3/11

Match: IFK Kristianstad Orange - Lugi HF 1, kl12:00, Kristianstad Arena, D-Hallen

Lag: Arvid, Axel C, David F (B), Denim, Eero, Isak J, Isak MA (B), Sebastian, Simon W (B), Theo, Victor, Wilmer (B)

Ledare: David, Dalle

Samling: 10:00, Bollhuset

  

Lördag 9/11

Match: Ystads IF Gul - Lugi HF 2, kl12:00, Svarte Sporthall

Lag: Adam (B), Alvar, Arvid (B), Denim, Fredrik, Isak J (B), Isak S (B), Jonathan J, Julius L, Sebastian, Simon W

Ledare: David

Samling: kl10:15, Bollhuset


Match: Lugi HF 2- IFK Kristianstad Svart, kl16:00, Östratornhallen

Lag: Axel L, August, David F, Eero, Emil Ma, Emil Me, Filip L (S), Isak MA (S), Malte, Victor, Theo, Wilmer

Ledare: Bosse

Samling: kl15:10, Östratornhallen

 

Söndag 10/11

Match: Lugi HF 3 - IFK Malmö, kl 10:40 Spb Skåne Arena A

Lag: Arvid, August (S), Axel L (S), David F, Edvin, Emil Me, Filip, Jonathan N, Malte, Simon H, Simon W

Ledare: Bosse, David

Samling: kl09:50, Spb Skåne Arena A

 

Match: LVHK 1 - Lugi HF 1, kl15:15, Lödde Idrottshall

Lag: Denim, Eero (B), Emil Ma, Fabian, Frans, Fredrik, Isak M-A, Lukas Si, Otto (B), Theo, Victor (B)

Ledare: Edin

Samling: kl14:00, Bollhuset

 
Diamantpartner
Guldpartners