SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
LUGI Handboll
UNGDOM
Välkommen till Pojkar 13

Matcher 8 Jan - 13 Feb 2022

Lördagen 9 Januari 15.45 Kävlinge - Lugi 1 (Killebäckshallen)

Samling 14.40 (Bollhuset)

Tränare: Johan / Pontus

Lag: Arn, Carl B, David, Emil, Fabian, Jakob, Kaiwen, Lukas, Otto, Truls, Ville

 

Lördagen 9 Januari 17.30 Dalby - Lugi 2 (Nyvångshallen)

Samling 16.30

Tränare: Pontus

Lag: Arn, Carl B, Caston, Didrik, Elis, Fabian, Jakob, Kaiwen, Oliver, Ville

 

Lördagen 15 Januari 11.50 Lugi 1 - Ystad (Tunahallen)

Samling 11.00

Tränare: 

Lag: Albin, Arvid A, Arvid E, Calle, David, Elis, Emil, Fabian, Jakob, Oliver, Otto, Truls, Ville

Funktionärer: "Jakob" & Mats (Ville)

Matchvärd: Calle & Arvid E

 

Lördagen 15 Januari 12.30 Lugi 2 - Dalby (Fäladshallen)

Samling 11.40

Tränare: 

Lag: Arn, Caston, Didrik, Erik A, Erik M, Joel, Johannes, Kaiwen, Lukas, Simon, Sixten, Uno, Ville L

Funktionärer: Eva (Erik) / "Johannes"

Matchvärd: Kaiwen & Didrik

Säsongen 2021-22

Nedan finns info om seriematcherna under säsongen 2021-22. Notera att det kan bli justeringar i lagen och att det alltid är den utskickade kallelsen som gäller om det är skillnad på info.

Till matcher, respektera samlingstider, om ni blir sjuka så hör av er till ansvarig tränare, ta med matchkläder samt boll. Om något känns fel så tveka inte att höra av er då det är en massa matcher och namn som skall trilla på plats.

 

Matcher 20 Nov - 18 Dec

Lördagen 20 November 13.30 Lödde - Lugi 2 (Tolvåkershallen)

Samling 12.20 (Bollhuset)

Tränare: Pontus

Lag: Arn, Carl, David, Didrik, Erik A, Erik M, Johannes, Kaiwen, Lukas, Oliver, Simon

 

Söndagen 28 November 14.00 H43 - Lugi 1 (Östratorn)

Samling 13.10

Tränare: 

Lag: Caston, Elis, Emil, Erik M, Fabian, Jakob, Joel, Johannes, Lukas, Oliver, Otto, Truls

Funktionärer: Jakob & Oliver

Matchvärd: Emil

 

Lördagen 4 December 12.20 Lugi 2 - OV Helsingborg (Fäladshallen)

Samling 11.30

Tränare: 

Lag: Arvid A, Caston, Emil, Erik M, Fabian, Joel, Kaiwen, Oliver, Simon, Uno, Ville L

Funktionärer: Arvid A & Erik M

Matchvärd: Joel

 

Lördagen 4 December 17.00 Eslöv - Lugi 1 (Eslövshallen B)

Samling 15.50

Tränare: 

Lag: Albin, Arn, Arvid E, Carl B, David, Didrik, Elis, Erik A, Jakob, Lukas, Ted P, Ville

 

Lördagen 11 December 9.15 Staffanstorp - Lugi 2 (Staffanshallen)

Samling 8.15

Tränare: 

Lag: Albin, Arn, Carl B, David, Fabian, Joel, Kaiwen, Otto, Simon, Uno, Ville, Ville L

 

Lördagen 18 December 11.50 Lugi 1 - OV Helsingborg (Tunahallen)

Samling 11.00

Tränare: 

Lag: Albin, Caston, David, Elis, Erik A, Erik M, Fabian, Jakob, Oliver, Otto, Sixten, Ted P

Funktionärer: Erik M & Oliver

Matchvärd: David

 

Lördagen 18 December 16.20 Lugi 2 - Eslöv (Fäladshallen)

Samling 15.30

Tränare: 

Lag: Arn, Arvid A, Didrik, Emil, Joel, Johannes, Lukas, Simon, Truls, Uno, Ville, Ville L

Funktionärer: Johannes

Matchvärd: Arvid A & Truls

Matcher 3 Oktober tom 14 November

Söndagen 3 oktober (Arena A) Lugi 2 - Ankaret

Samling 8.15

Match 9.15

Tränare: 

Lag: Albin, Didrik, Elis, Emil, Erik A, Fabian, Joel, Kaiwen, Lukas, Simon, Ted P, Truls, Uno

Funktionärer:

Matchvärd: Didrik

 

Söndagen 3 oktober (Arena A) Lugi 1 - Kävlinge

Samling 9.35

Match 10.35

Tränare: 

Lag: Albin, Arn, Arvid A, Arvid E, Carl B, David, Didrik, Erik M, Johannes, Oliver, Otto, Sixten, Ville, Ville L

Funktionärer: Arvid A / Erik M

Matchvärd: Arn

 

Lördagen 9 oktober (Norrehedshallen) - IK Sund - Lugi 2

Samling Bollhuset: 14.45

Match: 16.30

Tränare: 

Lag: Arn, Carl B, Caston, Elis, Emil, Kaiwen, Lukas, Oliver, Simon, Truls, Uno

 

Söndagen 10 oktober (Norreportskolan, Ystad) - Ystad - Lugi 1

Samling Bollhuset: 12.00

Match: 14.00

Tränare: 

Lag: Albin, Arvid A, Arvid E, David, Erik A, Erik M, Fabian, Jakob, Otto, Sixten, Ted P, Ville

 

Lördagen 16 oktober (Bollhuset A) Lugi 1 - Ankaret

Samling 13.50

Match 14.50

Tränare: 

Lag: Arvid A, Carl B, Caston, David, Emil, Erik A, Jakob, Johannes, Oliver, Otto, Ted P, Truls, Uno

Funktionärer: Arvid A / Oliver

Matchvärd: Carl B

 

Lördagen 23 oktober (Fäladshallen) Lugi 2 - Halmstad

Samling 12.50

Match 13.40

Tränare: 

Lag: Arvid A, Carl B, Caston, Joel, Kaiwen, Lukas, Otto, Simon, Sixten, Ville, Ville L

Funktionärer: Ville / Arvid A

Matchvärd: Caston

 

Lördagen 23 oktober (Lågehall B, Hörby) Lågan - Lugi 1

Samling 13.10

Match 14.30

Tränare: 

Lag: Albin, Arn, Arvid E, David, Emil, Erik A, Fabian, Jakob, Oliver, Truls

 

Lördagen 30 oktober (Tunahallen) Lugi 1 - IFK Malmö

Samling 10.30

Match 11.20

Tränare: 

Lag: Arvid A, Arvid E, Caston, Didrik, Elis, Erik M, Jakob, Joel, Johannes, Otto, Sixten, Ville

Funktionärer: Ville & Oliver

Matchvärd: Arvid E

 

Söndagen 31 oktober (Östratornhallen) H43 - Lugi 2

Samling 8.25

Match 9.15

Tränare: 

Lag: David, Didrik, Elis, Erik A, Erik M, Johannes, Kaiwen, Lukas, Simon, Ted P, Uno

 

Lördagen 13 november (Fäladshallen) Lugi 2 - Kävlinge

Samling 11.30

Match 12.20

Tränare: 

Lag: Didrik, Elis, Erik A, Jakob, Johannes, Kaiwen, Lukas, Oliver, Otto, Simon, Uno, Ville L

Funktionärer: Elis

Matchvärd: Jakob & Oliver

 

Söndagen 13 november (Norrehedshallen, Hbg) IK Sund - Lugi 1

Samling 12.25

Match 14.00

Tränare: 

Lag: Albin, Arn, Arvid A, Arvid E, Carl B, Caston, David, Emil, Erik M, Fabian, Joel, Ted P, Truls, Ville, Ville L

 
Huvudpartner
Premiumpartner