SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
LUGI Handboll
UNGDOM
Välkommen till Pojkar 13
Välkomna till LUGI HF P14 (födda 07)

Våra träningstider för P13 säsong 2020/2021 är följande;

 

Måndagar 18.00-19.30 Victoria 1 
Onsdagar 17.00-18.30 Victoria 3
Torsdagar 18.00-20.00 Östra torn (Flygelhallen)
 
Vi önskar att alla samlas för genomgång 15 min innan varje träning startar. 
 
Vid kontakt går det bra att maila
Träning Fäladshallen tisdag 22/6
2021-06-22 14:46

Samma tid för alla idag 18.30-20.00. Grupperna fördelas på plats.

Ta med både inomhus- och utomhusskor

Gruppindelning torsdag Fäladshallen
2021-06-10 13:45

Grupp 1:

Adam, Arvid, Casper, Eskil, Harry, Hugo V, Mackan, Luka, Sture, Julius, Melvin U, Melvin A, Viktor 

 

Grupp 2: 

Anton, Axel S, Axel C, Didrik, Elias, Elton, Gustav, Hugo O, Isak, Jonatan, Wiggo, Olle, Nils

 

Alla har samma tid 17.00-18.30

Ta med skor för träning både utomhus och inomhus

Gruppindelning torsdag Fäladshallen
2021-06-03 14:19

Båda grupperna har träning 17.00 - 18.30

Skor behövs för både inomhusträning och utomhusträning.

 

Grupp 1: Timo/Martin - start inne

Adam, Arvid, Axel C, Didrik, Elton, Eskil, Finn, Axel S, Hugo V, Jonatan, Karl, Luka, Melvin A, Nils, Wiggo, Wille B

 

Grupp 2: Christofer - start ute (fotboll)

Anton, Elias, Gustav, Hugo O, Isak, Julius, Marcus, Olle, Oscar, Sture, Melvin U, Viktor, Ville H, Casper, Harry

Gruppindelning tisdag 1/6 Fäladshallen
2021-06-01 14:53

OBS! Alla har samma tid men vi delar ändå upp i grupper med hälften inne och hälften ute.

Ta med löparskor och inomhusskor

 

Grupp 1: Timo/Mange (30 min löppass sen 45 min handboll) samling utanför

Arvid, Eskil, Casper, Elias, Finn, Anton, Julius, Karl, Luka, Wiggo, Melvin A, Wille, Jonatan

 

Grupp 2: Martin/Christofer (45 min handboll sen 30 min löppass) samling inne

Axel C, Elton, Mackan, Hugo O, Hugo V, Melvin U, Niklas, Nils, Sture, Viktor, Ville, Harry, Isak

Gruppindelning torsdag 27/5 ÖT
2021-05-27 10:40

Grupp 1: 17.45-19.00 Timo/Conny

Hannes, Axel C, Elias, Elton, Eskil, Gustav, Finn, Jonatan, Julius, Karl, Melvin A, Wiggo, Wille B, Isak, Anton

 

 

Grupp 2: 19.00- 20.15 Conny/Christofer

Adam, Arvid, Didrik, Harry, Hugo O, Hugo V, Luka, Marcus, Melvin U, Niklas, Nils, Olle, Sture, Ville H

 
Diamantpartner
Guldpartners